Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Dështon sërish dëgjesa për gazetaren Alida Tota, maxhoranca braktis komisionin

Lajme të ngjashëm

Dështon sërish dëgjesa në Komisionin e Medias për gazetaren Alida Tota e cila u pushua nga puna pas investigimit në Landfillin e Sharrës. Kjo është hera e dytë që kjo degjesë dështon ndërsa socialisti Fatmir Toçi e ka një shpjegim për këtë.

“Mbledhja që nuk u bë nuk u bë edhe herën e kaluar ishte për mungesë kuorumi edhe pse ne kishim një argument se kjo dëgjesë është një proces tjetër dhe nuk i takon këtij komisioni të ndërhyjë me dëgjesën e vet.

Mos krijoni idenë se ju e dashkeni median e gazetarët më shumë se ne, se i vlerësoni më shumë se nuk ka lidhje”, tha në mbledhjen e komisionit socialisti Fatmir Toçi  dhe më pas është larguar duke lënë vetëm demokratët në mbledhje. 

Më shumë