Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Dërgohet në gjykatë dosja për trafikantët e drogës, i përfshirë edhe biznesmeni i njohur (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar në Gjykatë dosjen për 10 trafikantët e drogës.

Mësohet se në grupimin e trafikanëve ishte i përfshirë edhe biznesmeni Jurgen Molla, ndërtuesi i pallateve në Tiranë. Së bashku me Mollën ishin edhe 9 bashkëpunëtorë të tjerë midis tyre edhe dy shtetas turq. Ndërkohë janë shpallur në kërkim  Klaudio Veizaj dhe Orgest Myftaraj. 

Shqiptarja. com ka zbardhur emrat.

Të pandehurit janë

Jurgen Molla

Shyqyri Kotorri

Anest Koromani

Arif Çiço

Enver Kurtulus (turk)

Abubekir Tunchdemir (turk)

Blerim Ukimeraj

Elmi Thaçi

Kaludio Veizaj (në kërkim)

Orgest Myftraj (në kërkim)

Më shumë