Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Deputeti i LSI, Kapurani mohon akuzat e PD për energjinë: Janë shpifje të PD

Lajme të ngjashëm

Akuzat e partisë Demokratike për aksione seleksionuese në faturat e papaguara të energjisë elektrike dhe në ndërhyrjen e lidhjeve të palijgjshme kanë shtyrë një prej personazheve të përmendur nag selia blu, që të reagojë publikisht.

Pirro Kapurani, deputeti i LSI për qarkun e Korçës ka mohuar se ka llogari të papaguara dhe se ndaj tij po hidhet baltë për arsye politike.

“Deklaratat e PD-së janë shpifje e mashtrim me qëllime politike. Ata që e bëjnë do të përballen me gjykatën dhe do ta çoj deri në fund procesin, në mënyrë që nderin tim ta çoj aty ku duhet. Këto deklarata janë për të më mposhtur si figurë politike. Mesazhi im larg mashtrimeve e shpifjeve. Shpejt do marr avokatin e do shkon në gjykatë” tha deputeti i maxhorancës aktuale, pjesë e LSI. 

Më shumë