Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Dënohet me 5 burgime të përjetshme terroristi shqiptar

Lajme të ngjashëm

Çëndrim Ramadani me origjinë shqiptare por me shtetësi zviceriane është dënuar nga gjykata e Nigde në Turqi me burgim të përjetshëm të pesëfishtë dhe 175 vite të tjera burg shtesë.

Ramadani së bashku me dy persona të tjerë u shpallën fajtorë për sulmin terrorist të mars të vitit 2014 në Nigde, ku mbetën të vrarë dy pjesëtarë të forcave turke të sigurisë dhe një civil si dhe u plagosën tetë persona.

Veç dënimit, ata duhet të paguajnë nga një gjobë prej 225.000 lirash.

Çëndrim Ramadani ishte pjesë e organizatës terroriste të ISIS. 

Më shumë