Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Deklarata e frikshme: Kur mafiozët lihen rrugëve, bashkë me hetimin fillojnë vrasjet

Lajme të ngjashëm

Një deklaratë tepër të frikshme ka bërë kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku.

“Kur mafiozët lihen rrugëve…bashkë me hetimin fillojnë vrasjet !!’, shkruan Çollaku në Facebookun e tij, një deklaratë shokuese që vjen në një kohë kur Këshilli për Mandatet përfundoi mbledhjen me dy vendim për Saimir Tahirin.

Kjo deklaratë e zyrtarit të PD-së nënkupton më të keqen, gjatë kohës që prokuroria do vijojë hetimet.

Ky i fundit me shumë gjasa do hetohet por nuk do të arrestohet. Në një status tjetër ai thotë se “Deputetet që mbrojtën Tahirin, dekonspirojnë deshmitaren e prokurorisë, u shesin emrin dhe deshminë portaleve. E bëjnë dhe pasi kanë nënshkruar deklaratën e ruajtjes sësekretit. Mafia”.

Më shumë