Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

“Dal kur të dua”, 60 orë brenda zyrës, flet kryetari i Komunsës së Leposaviqit: Po hamë bukë si në hotel, na e sjell policia

Lajme të ngjashëm

Kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi ka folur për mediat duke thënë se e ka të paqartë edhe sa do të qëndrojë brenda zyrës.

Hetemi ka më shumë se 60 orë që është brenda zyrës, ndërkohë jashtë janë zhvilluar protesta të dhunshme.

Ai thotë se ndihet mirë me shëndet dhe nuk e ka problem të qëndrojë brenda e mund të dalë kur të dëshirojë.

Për çështjen e ushqimit, Hetemi thotë se ua sjell policia kur ndërron turnet, e ndërsa për higjenën kryetari shprehet se ka banjo në objekt.

Hetemi shtoi se brenda me të janë edhe efektivë të Policisë së Kosovës.

“Kurr më mirë s’kam qenë. Mirë jam, edhe me shëndet jam mirë.Unë sonte muj me dalë, nesër muj me dalë, nuk e kam problem. Ta shohim situatën se si po zhvillohet jashtë e në Prishtinë e pastaj veprojmë

Po hamë bukë si në hotel. Policia na e sjellë, kur ndërrohen na e bjen ushqimin”.Edhe me u la mirë, edhe banjo ka, të gjitha janë. Unë jam në vendin tim”, u shpreh Lulzim Hetemi për Albanian Post.

Më shumë