Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Cristiano Ronaldo dhe Mexes, pezullimi mund të shkojë deri 12 ndeshje

Lajme të ngjashëm

Dy protagonist të fundjavës në futbollin europian, Cristiano Ronaldo dhe Philippe Mexes rrezikojnë ta pësojnë ashpër nga Komisioni i Disiplinës në Spanjë dhe në Itali.

Sulmuesi i  Real Madridit, fituesi i rikonfirmuar i Topit të Artë Cristiano Ronaldo, rrezikon një dënim shumë të ashpër pas gjestit që bëri në sfidën kundër Cordobas, shkruan shtypi sportiv vendas. El Mundo Deportivo shkruan se portugezi mund të dënohet deri në 12 ndeshje për gjestin e tij nga Federata Spanjolle.

Cristiano Ronaldo e goditi qëllimisht me shqelm futbollistin kundërshtar, Edimar, për t’u përjashtuar me të kuq por edhe pse Edimar e ka falur, këtë mund të mos e bëjë Federata.

E njëjtë situata, madjendoshta më erënduar për francezin Mexes. Ky i fundit u bë protagonist i disa episodeve të dhunshme në ndeshjen e Milanit ndaj Lazio. Në fillim Mexes goditi Maurin, më pas kapi për fyti Lorik Canën dhe sërish Maurin në ‘Olimpico’.

Më shumë