Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Covid, Greqia i propozon BE fushatë informative mbarë-europiane, kërkon fond edhe për median

Lajme të ngjashëm

Greqia i ka propozuar Bashkimit Europian një fushatë mbarë-europiane informative për Covid.

Në propozimin e saj Greqia i kërkon BE të miratojë edhe një fond për median.

Sipas propozimit media duhet të përfshihet pasi në vazhdim do të informojë fazën e lehtësimit të masave.

Kujtojmë se situata e pandemisë tashmë është zbutur dhe shumë vende kanë filluar me lehtësimin e masave.

Vijon…

Më shumë