Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Brisida Shehaj për largimin e Bashës: Ka dështuar politikisht, Berisha ka bazën e partisë me vete

Lajme të ngjashëm

Nënkryetarja e LSI për Tiranën, Brisida Shehaj, komentoi dorëheqjen e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD, duke  thënë se ai dhe grupi i tij janë të dështuar politkish.

Ajo u shpreh në një intervistë në “Syri Tv” se ish-kryeministri Sali Berisha ka mbi 70% të bazës së partisë me vete.

“Berisha tani i ka të gjitha. Në finale do mbizotërojë demokracia, edhe pse jemi në Rilindje, jemi gati gati në komunizëm që e quajmë Rilindje. Do mbijetojë më i forti, që ka bazën dhe ka votat”, tha Shehaj.

Ditën e djeshme Lulzim Basha deklaroi dorëheqjen nga drejtii PD, duke u shprehur se bëri një hap pas, por  megjithatë shtoi se do të vazhdojë të kontribuojë për ringritjen e PD-së.

Më shumë