Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Braktiset projekti për “Urën kopsht” në Londër, “kulti i kotësisë”

Lajme të ngjashëm

Projekti i urës së kopshtit, i cili kur u prezantua nga ish kryetari i Bashkisë së Londrës Xhorxh Osborne u kritikua shumë, mesa duket nuk do të realizohet.

Projekti i urës që do të lidhte dy lagjet më të pasura të Londrës, u konsiderua si i padobishmë dhe i ekszagjeruar, madje disa kritike e kishin pagëzuar me emrin “kulti kotësisë”.

Ura ishte konsideruar si e tepërt dhe një obejkt narcizist që nuk do i sillte ndonjë dobi qytetit, shkruan the Guardian.

Në fillim kur ura u prezantua nga ish kryebashkiaku i Londrës Osborne dhe arkitekti Thomas Heatherwick, u gjykua se mund të kishte një kosto prej 50 milon paundësh.

Më shumë