Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Braçe: Veliaj duhet të jetë sërish kandidati i PS për Bashkinë e Tiranës

Lajme të ngjashëm

Pas Taulant Ballës, Elisa Spiropalit dhe Mimi Kodhelit, edhe zv/ kryeministri Erion Braçe përkrah një mandat të dytë të Veliajt në krye të bashkisë së Tiranës. 

I ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në TVSH, Braçe theksoi se Erion Veliaj duhet të jetë sërish kandidat i PS-së për Tiranën.

Të jesh i bindur se nuk do të cedojë as në këtë pikë, për mendimin tim. Jemi një parti politike, dhe duhet të jemi të barabartë apo të baraslarguar nga çdo kandidat i mundshëm. Me një fjali, për mua Veliaj duhet të jetë kandidati i PS-së për kryetar të bashkisë së Tiranës”, tha zv/kryeministri Braçe. 

 

 

Më shumë