Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Braçe “çmonton” Bashën: Gënjen për çmimin e naftës për të cilin do protestojë

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist, njëherësh kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe është ndoshta nga të vetmit përfaqësues në Kuvend, që gjen kohë për elektoratin qoftë dhe në rrjetet sociale apo publikisht.

Por barra e rëndë për të mbrojtur çdo ministër apo institucion, duket se është e rëndë edhe për deputetin e PS, që replikoi sërish me votues, për çmimin e karburanteve.

”  Sot, cmimi ne pompe ne kompanine me te madhe ne vend eshte:

158 leke te reja per liter!! 158 leke te reja bejne 1.29 dollare per liter!! Pra cmimi i naftes ne Shqiperi eshte 1.29 dollare per liter dhe eshte: Me i ulet se ne Zvicer ku eshte 1.81 dollare/liter;

Me i ulet se ne Britani ku eshte 1.76 dollare/liter; Me i ulet se ne Itali ku eshte 1.67 dollare/liter;

Me i ulet se ne Norvegji ku eshte 1.65 dollare/liter; Me i ulet se ne Malte ku eshte 1.55 dollare/liter;

Me i ulet se ne Islande ku eshte 1.51 dollare/liter; Me i ulet se ne Suedi ku eshte 1.51 dollare/liter;

Me i ulet se ne Danimarke ku eshte 1.46 dollare/liter; Me i ulet se ne Hollande ku eshte 1.45 dollare/liter;.

Lulzim Basha ju gënjen kur ju thote se Shqiperia ka çmimin më të lartë në Europë!! Kjo është genjeshtra e parë dhe Lulzim Basha është një injorant që nuk di gjë nga ky lëm, por as aritmetikë nuk di të bëjë!! Lulzim Basha nuk ka hall të tijin çmimin e naftës!! Naftën atij ja paguajnë taksat e qytetarëve të Tiranës dhe jo pak!! Atë, askush nuk e ka parë kurrë ndonjëherë të blejë naftë vetë, personalisht në një pikë karburanti!!” tha Braçe.

Më shumë