Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0kmh
40 %
Mar
30 °
Mër
30 °
Enj
30 °
Pre
29 °
Sht
29 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Bota

Hungaria – Ndërmjet Rusisë dhe BE

Marrëdhëniet mes Hungarisë e BE janë të ftohta. Për herë të parë të hënën Angela Merkel shkon në Budapest për t'u takuar me Viktor...

Deputetja transeksuale rikandidon në zgjedhjet parlamentare në Poloni

Ndryshimi gjinor i deputetes  

Kremlini: Putin, Hollande dhe Merkel, bisedë të përbashkët telefonike

Presidenti Vladimir Putin, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Francois Hollande diskutuan në një bisedë të përbashkët telefonike rreth përshkallëzimit të konfliktit në...

Italia më në fund ka presidentin e ri të Republikës: Quhet Sergio Mattarella

Sergio Mattarella është presidenti i 12 I Republikës së Italisë, një finish që është arritur mes vështirësive dhe që u duartrokit gjatë në sallën...

ISIS privohet nga eksperti më i mirë i bombave, vritet nga amerikanët

Një prej ekspertëve më të mirë të armëve kimike, anëtar i Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit, është vrarë nga sulmet ajrore të koalicioni...

Al Kaeda: Jo SHBA, por Franca armiku ynë kryesor

Lideri ideologjik i bazës së Al Kaedës në Jemen, Ibrahim al-Rubaish ka lëshuar një deklaratë të fortë kundër Francës, kur ka thënë se tashmë...

Arrestohet 19-vjeçarja, filmoi porno në biblotekë

Kendra Sunderland, një studente në “Oregon State University”, ka filmuar për 17 minuta një video amatore pornografike duke përdorur kamerën e laptop-it të saj....

Italia rrezikon të shkojë në zgjedhje të parakohëshme

Dështon edhë  raundi i tretë i votimit për zgjedhjen e presidentit në Itali, pasi nuk u arrit kuorumi i nevojshëm. Në raundin e katërt...

Uniteti i brishtë i BE-së

Vëzhguesit druhen, se kundërshtimi i Athinës për sanksione të reja ndaj Rusisë, mund të shënojë fundin e unitetit në BE. Siqodoftë në Bruksel u...

Lajmet e fundit