Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Bota

Lajçak diskuton me nënsekretarin e OKB-së për Kosovën: Kemi mbështetjen e plotë të tij në këtë proces

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë qëndrimit në Neë York, ka takuar disa zyrtarë ku në fokus të diskutimeve ka...

Një i vrarë dhe 15 të plagosur nga sulmet ruse në Ukrainë

Një person ka mbetur i vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur këtë të premte si pasojë e një sulmi rus me raketë në...

Bosi i ‘Cosa Nostra-s’ në koma të pakthyeshme, mjekët i ndërpresin ushqimin Messina Denaros

Bosi Matteo Messina Denaro , i shtruar në repartin e të burgosurve të spitalit L'Aquila, është futur në koma të pakthyeshme. Këtë mbrëmje mjekët i kanë...

Charles McGonigal deklarohet fajtor për dosjen shqiptare

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

Kreu operacion për të zmadhuar gjoksin, 22-vjeçarja pëson arrest kardiak pas pak orësh dhe vdes

Një 22-vjeçare ka ndërruar jetë në Napoli, pas një një arrest kardiak që ka pësuar pas operacionit plastik. Sipas medieve italiane, e reja Alessia Neboso...

Shuhet në moshën 98-vjeçare ish-presidenti italian Giorgio Napolitano

Ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano është ndarë nga jeta në moshën 98-vjeçare. Ai ndodhej prej kohësh i shtrua në një klinikë në Romë, për shkak...

Hackerat i marrin miliarderit 870 mijë dollarë në “crypto”

Sipërmarrësi dhe investitori Mark Cuban, pasuria neto e të cilit është mbi 5 miliardë dollarë, ra viktimë e një hakeri. Kubani humbi asete kripto me...

Para, bizhuteri dhe armë, kapen 3 “skifterët” shqiptarë në Itali

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar të enjten në Itali pasi kishin vjedhur sende me vlerë dhe armë zjarri në disa shtëpi. Bashkëkombasit të moshave 26,...

Kopsht zoologjik, kazino dhe pishinë, mini “Disneyland” që banda kriminale kishte ndërtuar brenda burgut famëkeq (VIDEO)

Një mini "Disneyland" ishte ndërtuar në burgun "Tocoron" të Venezuelës nga organizata kriminale "Tren de Aragua" ,  e cila u zbulua nga 11 mijë policë dhe ushtarakë...

Washington Post: Ish-shefi i kundërzbulimit të FBI-së, McGonigal do të pranojë sot fajësinë

Charles McGonigal, ish-shefi i Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, i cili u deklarua fajtor muajin e kaluar për shkeljen e sanksioneve të SHBA-së...

Lajmet e fundit