Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Bota

Shuhet në moshën 98-vjeçare ish-presidenti italian Giorgio Napolitano

Ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano është ndarë nga jeta në moshën 98-vjeçare. Ai ndodhej prej kohësh i shtrua në një klinikë në Romë, për shkak...

Hackerat i marrin miliarderit 870 mijë dollarë në “crypto”

Sipërmarrësi dhe investitori Mark Cuban, pasuria neto e të cilit është mbi 5 miliardë dollarë, ra viktimë e një hakeri. Kubani humbi asete kripto me...

Para, bizhuteri dhe armë, kapen 3 “skifterët” shqiptarë në Itali

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar të enjten në Itali pasi kishin vjedhur sende me vlerë dhe armë zjarri në disa shtëpi. Bashkëkombasit të moshave 26,...

Kopsht zoologjik, kazino dhe pishinë, mini “Disneyland” që banda kriminale kishte ndërtuar brenda burgut famëkeq (VIDEO)

Një mini "Disneyland" ishte ndërtuar në burgun "Tocoron" të Venezuelës nga organizata kriminale "Tren de Aragua" ,  e cila u zbulua nga 11 mijë policë dhe ushtarakë...

Washington Post: Ish-shefi i kundërzbulimit të FBI-së, McGonigal do të pranojë sot fajësinë

Charles McGonigal, ish-shefi i Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, i cili u deklarua fajtor muajin e kaluar për shkeljen e sanksioneve të SHBA-së...

Raketat ukrainase godasin selinë e flotës ruse në Sevastopol

Të paktën një raketë ruse goditi selinë e flotës ruse të Detit të Zi në portin e Krimesë të Sevastopolit. Lajmi është bërë i...

Debati mes Ramës dhe ambasadorit rus, Lavrov mesazh: Udhëheqja e OKB-së të respektojë parimet e barazisë e paanshmërisë

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov ka zhvilluar një takim në New York me Sekretarin e Përgjithshëm OKB, Antonio Guterres. Ai ka kërkuar që udhëheqja...

Operacioni antidrogë arreston 197 persona në Spanjë, mes tyre shqiptarë, sekuestrohen miliona euro

Një megaoperacion ka zhvilluar policia e Spanjës, ku janë goditur 6 grupe kriminale dhe janë arrestuar 197 persona me kombësi të ndyshme. Personat e arrestuar...

Sistemi ETIAS nuk është ende gati, shtyhet hyrja me pagesë për në BE, ja kur pritet të jetë funksional

Bashkimi Evropian ka shtyrë edhe një herë datën e lançimit të Sistemit Evropian të Informacionit dhe Autorizimit të Udhëtimit (ETIAS). Lajmi është bërë me dije...

Grabitën shtëpinë e futbollistit të njohur, policia britanike në kërkim të tre shqiptarëve

Policia britanike është në kërkim të tre shqiptarëve të cilët akuzohen për disa vjedhje, mes tyre dhe për grabitjen e shtëpisë së futbollistit Raheem...

Lajmet e fundit