Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
6.2kmh
0 %
Die
25 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Bota

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit merr përgjegjësinë për sulmin terrorist: Një akt sakrifice kundër ministrisë së Brendshme

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), e shpallur e jashtëligjshme nga Turqia dhe aleatët e saj perëndimorë, mori përgjegjësinë për sulmin terrorist në Ankara. PKK...

Nato “spiunon” Rusinë nga Lituania, dërgon avionë monitorues

NATO ka vendosur të dërgojë aeroplanë në Lituani, për të “monitoruar”  aktivitetet ushtarake ruse. Kjo për shkak se sipas tyre lufta e Rusisë në Ukrainë...

Sulmi terrorist në Turqi, Erdogan: Akti i sotëm është valvitja e fundit e terrorizmit!

Presidenti turk, Rexhep Erdogan ka reaguar për sulmin terrorist pranë Parlamentit të Turqisë ditën e sotme, ku mbetën të plagosur disa efektivë të policisë. Gjatë...

Politikani pro-rus fiton zgjidhet në krye të shtetit anëtar në NATO

Një parti e kryesuar nga një figurë pro-Kremlinit doli në krye pasi siguroi më shumë vota sesa pritej në zgjedhjet në Sllovaki, tregojnë rezultatet...

PAMJE TË RËNDA/ Shihni momentin kur terroristi hedh veten ne erë në Turqi

Ky është momenti i shpërthimit para Ministrisë së Drejtësisë në Ankara. Mëngjesin e sotëm rreth orës 09:30 dy terrositë parkuan makinën e tyre dhe...

Pas stuhive dhe përmbytjeve, tetori sjell valën e nxehtë mbi Evropë

Pas stuhisë Agnes që shpërtheu mbi Irlandë dhe Mbretërinë e Bashkuar këtë javë, mot i nxehtë parashikohet ndërsa shkojmë në fillim të tetorit. Një kube...

Përgjaket Turqia, sulme me bombë në pikat kryesore të kreyqytetit, terroristi hedh veten në erë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen të ndodhur mëngjesin e sotëm në Ankara, Turqi, ku fillimisht u raportua se shpërthime të fuqishme...

Shpërthim i fuqishëm pranë Parlamentit në Ankara, dëgjohen edhe të shtëna armësh (PAMJE)

Një shpërthim i fortë është dëgjuar mëngjesin e sotëm në Ankara, pranë Parlamentit turk, ku dhe do të niste mbledhja e parë për sesionin...

Zjarri në dasmën në Irak, çifti rrëfen momentet e tmerrit: Njerëzit filluan të ulërinin, gruan time po e shkelnin…(VIDEO)

Revan dhe Hanenn, dasma e së cilëce përfundoi në një tragjedi pasi zjarri vrau më shumë se 100 nga të ftuarit e tyre, kanë...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se "kaq shumë njerëz vdesin kot". Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

Lajmet e fundit