Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Borë në pranverë, zbardhet Dibra

Lajme të ngjashëm

Qarku i Dibrës është zbardhur nga dëbora gjatë natës. Mësohet se në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit ka patur reshje të dendura dëbore në këtë qark.

Deri më tani nuk raportohen probleme me qarkullimin, por reshjet e borës mund të shkaktojnë probleme në bujqësi. Mësohet se në Lurë trashësia e borës shkon deri në 5 cm.

Prej ditësh moti i keq ka pushtuar të gjithë vendin dhe reshjet e dëborës në këtë periudhë janë një fenomen i rrallë në Shqipëri.

Më shumë