Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Boiken Abazi: E vërteta nuk është nëpër “exit poll-e”, por brenda kutive të votimit

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit për zgjedhjet parlamentare.

Në një postim në “Facebook”, Abazi shprehet se integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët, sipas tij kanë mbështetur kandidatët e pavarur.

Ai thotë se nuk do të lejohet asnjë tjetërsim, manipulim apo vjedhje e votave. Sipas tij e vërteta nuk është nëpër “exit-poll”, por brenda kutive të votimit.

“Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, shkruan Boiken Abazi.tjetërsim, manipulim apo vjedhje e votave. Sipas tij e vërteta nuk është nëpër “exit-poll” ,por brenda kutive të votimit. “Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, shkruan Boiken Abazi.

Më shumë