Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

BMW-ja e autorëve e shkrumbuar nga flakët, Policia gjen tre armë kallashnikov

Lajme të ngjashëm

Tre armë zjarri automatike kallashnikov janë gjetur nga nga Policia brenda mjetit tip BMW në fshatin Çerven, në aksin rrugor “Levan-Tepelenë”. Ky mjet dyshohet se është përdorur nga autorët e vrasjes së Shpati Lenës dhe Hakim Xhezos në autostradë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë ndodhet në vendin e ngjarjes, ku vijon puna për zbardhjen dhe dokumentin e plotë të rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Shërbimet e Policisë së DVP Vlorë, Delta Forcës e FNSH-së, në bashkëpunim me DVP Fier, kanë ngritur pika kontrolli dhe po krehin zonën, për të bërë të mundur kapjen e autorëve. Nisur dhe nga prania e armëve të zjarrit, mendohet se autorët janë tre, dy qitës dhe një shofer.

Siç shihet dhe nga pamjet, mjeti BMW duket i shkrumbuar i gjithi dhe nga nxehtësia e madhe e flakëve, dyert dhe pjesa e tavanit janë shkrirë. Grupi hetimor ka mbledhur provat paraprake dhe mjeti është larguar nga fshati Çerven për ekspertizë më të thelluar.

Mjeti i autoreve te atentatit te Vlores, i shkrumbuar ne Levan

Lexo edhe: Atentat makinës në lëvizje në autostradën e Vlorës, raportohet për viktima

Lexo edhe: Dy të vdekur dhe një i plagosur në Vlorë, Mercedesi i bërë “shosh” me 60 plumba, atentatorët djegin BMW në Levan

Lexo edhe: Identifikohen viktimat e Vlorës, 37 vjeçari akuzohej për vrasjen e një biznesmeni tre vite më parë (EMRAT)

Lexo edhe: U ekzekutua sot në autostradë, VIDEO: Shpati Lena u arrestua 5 muaj më parë te “Uji i Ftohtë” me pistoletë

Më shumë