Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Bllokuan aeroportin e Rinasit, Prokuroria e Tiranës kërkon “arrest me burg” për 2 kontrollorë dhe “arrest shtëpie” për një tjetër

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar “arrest me burg” për kontrollorët Muhin Mezini dhe Armando Fezga, ndërda për kontrolloren tjetër Flora Ndreca është kërkuar “arrest shtëpie”.

Tre kontrollorët akuzohen për “shpërdorim detyre”, pasi bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit për më shumë se 24 orë.

Këta kontrollorë, së bashku me më shumë se 60 kolegë të tjerë shpallën paaftësi të përkohshme për shkak të stresit që iu ishte krijuar nga ulja e pagave, duke bërë që të vonohej edhe ardhja e vaksinave në Shqipëri.

Tashmë do të jetë Gjykata ajo që ditën e nesërme do të marrë vendimin për këta kontrollorë.

Më shumë