Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Bllokohen mallra dhe ilaçe kontrabandë në doganën e Morinës, arrestohet shoferi

Lajme të ngjashëm

Në Pikën e Kalimit kufitar të Morinës janë bllokuar një sasi mallrash dhe ilaçesh krontabandë.

Në mjetin tip furgon në pronësi të shtetasit R.LL janë gjetur të fshehur mallra të padeklaruara.

Gjatë kontrollit, gjithashtu është gjetur e fshehur një sasi e konsiderueshme ilacesh.

Policia ka bërë të mundur ndalimin e shtetasit dhe  bllokimin e mjetit.

Më shumë