Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Biden: SHBA do sigurojë edhe 1 miliard dollarë ndihmë për Ukrainën

Lajme të ngjashëm

SHBA-ja do i ofrojë edhe 1 miliardë dollarë ndihmë të tjera Ukrainës.

Presidenti i SHBA, Joe Biden tha se në këtë ndihmë përfshihen artileri shtesë dhe armë të mbrojtjes bregdetare, si dhe municione për artilerinë dhe sistemet e avancuara të raketave.

“Unë rikonfirmova angazhimin tim se Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë pranë Ukrainës ndërsa mbron demokracinë e saj dhe mbështesin sovranitetin dhe integritetin e saj territorial përballë agresionit të paprovokuar rus” tha Biden se i kishte thënë presidnetit Zelenskyi.

Më shumë