Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Belinda Balluku zbulon punën e saj të parë, ja hobi i ministres para se t’i futej politikës

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku ka rrëfyer këtë mbrëmje punën e saj të parë.

Ajo ka treguar se puna e saj e parë ka qenë në radio, ku që nga viti 2005, ministrja ka moderuar një emision të quajtur “Me sytë e Anës”, duke fshehur emrin e saj të vërtetë.

Balluku tha në “Top Albania Radio”se në ministrinë e saj, ashtu si edhe në ministritë e tjera, janë të punësuara shumë gra.

Me nota humori ministrja tha se Edi Rama beson që nëse do punë, duhet të mbështetesh tek gratë, e nëse do llafe, tek burrat.

Më shumë