Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Begaj takon Osmanin në samitin e OKB: Bashkë!

Lajme të ngjashëm

Presidenti Bajram Begaj mori pjesë këtë të martë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i njohur si Samiti për Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm, ku janë të pranishëm kryetarët e shteteve/qeverive të vendeve anëtare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Në emër të Shqipërisë, Begaj tha se zhvillimi i qëndrueshëm është garancia më e fortë për një votë të karakterizuar nga paqja dhe Stabiliteti. Kreu i shtetit theksoi se vendi ynë shtë në një rrugë zhvillimi të përshpejtuar, duke pëqafuar një qasje gjithëpërfshirëse dhe transformuese.

Gjithashtu, në këtë samit, kreu i shteti shqiptar takoi homologen e tij nga Kosova, Vjosa Osmani. Në rrjetin e tij sociale Facebook, Begaj ka postuar një foto me Osmani mbi të cilën ka vendosur mbishkrimin e thjeshtë me një fjalë “Bashkë”, duke dhënë një mesazh për raportet mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Më shumë