Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

BB: Shqipëria i vetmi vend në Europë dhe Azi me rritje remitancash

Lajme të ngjashëm

Gjithashtu, zgjerimi i vazhdueshëm i tregut të zi dhe imponimi i kontrolleve të kapitalit mund të kufizojë hyrjet formale të dërgesave në disa vende.

Vendet me destinacionin më të lartë të emigrantëve janë SHBA të ndjekur nga Arabia Saudite, Gjermania dhe Rusia.

Më shumë