Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Basha përshëndet vendimin e Parlamentit: Ndryshimi i emrit në Maqedonia e Veriut hap historik

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Dekratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e Parlamentit maqedonas për ndryshimin e emrit, në Republika e Maqedonisë së Veriut.

Basha shprehet se ky akt është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike.

‘Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore.

Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike’ thuhet në deklaratën e Bashës.

Më shumë