Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Bardhi i përgjigjet Ramës: Karabinieria italiane nuk është ‘llafe në erë’, në Shqipëri është mbjellë 5 herë më shumë kanabis se vjet

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky u fundit u shpreh për reportazhin e televizionit italian RAI 3 mbi mafien shqiptare dhe drogën se fjalët i merr era.

Përmes një statusi në Twitter, Bardhi shprehet se Prokurori i Antimafias Italiane dhe Karabinieria italiane nuk janë ‘llafe në erë’.

Sipas Bardhit, në Shqipëri është mbjellë 5 herë më shumë kanabis se vjet dhe nën drejtimin e Ramës vendi është kthyer në parajsën e krimit e organizuar.

Statusi i plotë:

Rai 3 ne listen e armiqve te jashtem te Edi Rames dhe Sander Lleshajt, bashke me Zerin e Amerikes dhe Bildin. Prokurori i Antimafias Italiane nuk eshte “llafe ne ere”. Karabinieria italiane nuk eshte “llafe ne ere”. Faktet e partnereve jane te pakundershtueshme!

Ne Shqiperi eshte  mbjelle 5 here me shume kanabis se vjet. Shqiperia baze per kokainen kolumbiane dhe heroinen afgane. Krimi i organizuar ka mbeshtetje ne te gjitha nivelet e qeverise. Shqiperia nen drejtimin e Edi Rames eshte kthyer ne parajsen e krimit e organizuar.

Më shumë