Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Banorët në protestë për mbifaturimin e ujit në Kombinat, Tahiri negocion për zhblokimin e rrugës

Lajme të ngjashëm

Banorët e zonës së Kombinatit në Tiranë kanë protestuar sot për mbifaturimin e ujit të pishëm. Sipas tyre, faturat janë dyfishuar duke u bërë kështu e papërballueshme për banorët e zonës.

Ata kërkojnë që të zgjidhet ky problem sa më shpejt, ndërkohë që kanë bllokuar edhe rrugën kryesore. Përveç banorëve në protestë ndodhen edhe pronarët e bizneseve të zonës, ndërkohë që Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka arritur në vendngjarje për të bindur protestuesit të hapin rrugën dhe të negociojë me ta për faturat e ujit. 

Më shumë