Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Avokati i PD: Nuk e kemi penguar Prokurorinë të bëjë hetime, grupi i Gjakovës të pyetet se cilën palë mbështet

Lajme të ngjashëm

Avokati i mbështetësve të kreut të PD, Lulzim Basha ka deklaruar se Prokuroria nuk është pënguar për të bërë hetimet në lidhje me protestën e dhunshme të 8 Janarit në selinë e PD-së.

Indrit Sefa tha para gazetarëve se në selinë e PD nuk u gjet asgjë e paligjshme dhe asnjë lëndë helmuese. Sa i përket grupit të Gjakovës, ai tha se nuk ishin prezentë në selinë e PD, por le të pyeten se cilën palë mbështesin.

Avokati: Nuk u gjet asnjë lëndë helmuese dhe asgjë e paligjshme në seli. Çdo person i shoqëruar ka funksionin e tij në PD. 5 shtetasit nga Gjakova s’kanë qenë në selinë e PD, të pyeten se me cilën palë janë.

Nga ana jonë Prokuroria ka pas të gjitha inforrmacionet për të bërë hetime. Kjo ishte e qartë. Prokuroria nuk është penguar për të bërë hetime. Anëtarët e PD ishin në një sulm nga protestuesit e dhunshmë për të hyrë në selinë e PD.  

Më shumë