Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Avioni i forcave ajrore indiane rrëzon një UFO (Video)

Lajme të ngjashëm

Forcat Ajrore Inciane kanë deklaruar se kanë rrëzuar një objekt fluturues të paidentifikuar.

Një avion luftarak “Su-30 MKI” u ngrit në fluturim pas sinjali se një objekt i paidentifikuar po fluturonte në qiejt pranë qytetit Rajasthan këtë të martë.

“Objekti fulurues ishte në formën e një sfere metalike, ai u pikas dhe u rrëzua agjtë orës 10.30 dhe 12:00”, kanë thënë Forcat Ajrore në një deklaratë zyrtare. Mbetet ende e paqartë se çfarë ka qenë në të vërtetë objekti pasi në vendngjarej banorët kanë gjetur vetëm tre kunja metalike.

Nuk kanë munguar as spekulimet e shumta nga të apasionuarit pas “gjuetisë” së UFO-ve.

 

Më shumë