Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Automjeti përplas këmbësorin, një i vdekur në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Një tjetër aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori është regjistruar në Tiranë. Një mjet ka përplasur për vdekje një person në autostradën Tiranë-Durrës.

Viktima është identifikuar si Hysni Vrapi, 63 vjeç, ndërsa drejtuesi i automjetit, shteasi me iniciale A.M., është ndaluar nga policia. 

Një grua ndërroi jetë dy ditë më parë në zonën e Laprakës në kryeqytet, pasi u përplas nga një automjet. 

Njoftimi i policisë:

Më datë 17.10.2016, rreth orës 19:05, në rrugën dytësore të Autostradës Tiranë­Durrës, pranë një qendre tregtare, një automjet me targa AA 730 MP që drejtohej nga shtetasi A. M., ka aksidentuar këmbësorin e seksit mashkull, rreth 60 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në moment si pasojë e plagëve të marra.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e Qarkullimit Rrugorë Tiranë.

Më shumë