Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Autobusi me mbështetës të Erdogan përplaset me kamionin, 22 të plagosur në Turqi

Lajme të ngjashëm

Një autobus që po transportonte votuesit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale është përplasur me një kamion ditën e djeshme në Turqi.

Mësohet se autobusi që kishte brenda mbështetës të Erdogan po kthehej për në Stamboll pas votimeve në Ordu, ku e kishin adresën për të votuar.

Si pasojë e aksidentit, 22 persona mbetën të plagosur, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Aksidenti ndodhi rreth orës 04:30, ku autobusi u përplas me një kamion dhe për pasojë drejtuesi mbeti i bllokuar.

Ambulancat dhe ekipet e zjarrfikëses shkuan menjëherë në vendngjarje. Të plagosurit  u dërguan me urgjencë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Më shumë