Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

AUTHOR NAME

ke la

1340 POSTIME
0 KOMENTET

Makina del nga rruga në Vlorë, dërgohet me urgjencë në spital një grua

Një aksident është shënuar në aksin rrugor Vlorë-Kuç, ku një 42-vjeçare ka përfunduar në spital. Bëhet me dije se shtetasi I. L., 52 vjeç, duke...

“Ai tipi që……në Big Brother”, Albano Bogdo ofendon rëndë Alban Ramosajn

Aktori i njohur i humorit, Albano Bogdo këtë sezon do ta shohim në “Vizion plus”, pas mbylljes së emisionit humoristik “Klanifornia”. Mbrëmjen e djeshme ai...

Kërcënimi me jetë i zyrtarëve të Drejtësisë, Gjonaj: Prokurorët e SPAK kanë nevojë për mbështetje, sistemi i ri i drejtësisë është përgjigja e duhur...

Ish-ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lajmeve, ku u tha se banda e Laert Haxhiut kishte në “shënjestër” për të eleminuar disa...

Rezultati historik i 14-vjeçares në shah, Edi Rama mesazh urimi për kampionen shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka uruar për fitoren Kler Çakun, e cila u shpall kampione Europe në shan, në Kampionatin e Rapidit në Slloveni. “URIME KAMPIONE...

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit merr përgjegjësinë për sulmin terrorist: Një akt sakrifice kundër ministrisë së Brendshme

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), e shpallur e jashtëligjshme nga Turqia dhe aleatët e saj perëndimorë, mori përgjegjësinë për sulmin terrorist në Ankara. PKK...

Grupi Wagner i përfshirë në sulmin në veri të Kosovës? Sveçla: Janë gjetur armë ruse

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka filur sërish për sulmin e një jave më par në very të Kosovës, ku ka konfirmuar disa prova...

Grupi i Laert Haxhiut planifikonte ta ekzekutonte, flet avokati: Unë doja ta mbroja, ai donte të më vriste

Disa zyrtarë të Drejtësisë ishin në “shënjeshtër” të grupit të Laert Haxhiut për t’u eleminuar. Bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregoi se në rrethin...

Sekuestrohet 580 kg kokainë, arrestohen çifti i shqiptarëve dhe nipërit në Greqi që trafikonin drogë

Një çift shqiptar bashkëshortësh dhe dy nipërit e tyre janë arrestuar në Selanik të Greqisë, pas akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Mediat greke bëjën...

Dalin pamjet e arrestimit të Artan Tafanit, “pendito” që tregoi vrasjet me porosi të Laert Haxhiut

Kanë dalë pamjet e arrestimit të Artan Tafanit. Nga pamjet shihet se si policia ka arrestuar Tafanin brenda një banese në Lushnjë. Më poshtë shihet...

Berisha bën deklaratën e fortë: Erion Veliaj po ndikon te dënimi i Alqi Bllakos, e kanë çliruar nga akuza e korrupsionit

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë për media ka bërë një deklaratë të fortë, duke thënë se Alqi Bllako i është hequr akuza e...

Ljamet e fundit