Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

AUTHOR NAME

Kela

101673 POSTIME
0 KOMENTET

Tragjedia në Himarë, Gledis Nano merr vendim për efektivët e vijës bregdetare, u pezullohen lejet

Pas ngjarjes së rëndë në Himarë ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia pasi u përplas nga skafi, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit,...

Lufta në Ukrainë në një fazë të re, rusët po lëvizin forcat në jug

Lufta e Rusisë në Ukrainë do të hyjë në një fazë të re, ku shumica e luftimeve do të zhvendosen në një front gati...

Fiona Nishani feston ditëlindjen, me foto nga fëmijëria kujton të atin: Gjithmonë do e pres urimin tënd

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani, Fiona feston sot ditëlindjen. Por në këtë ditë të veçantë për të ajo kujton babain, i cili ndërroi jetë më...

Të shtëna të njëpasnjëshme, sulmohet me armë zjarri Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është sulmuar me armë zjarri, derisa ka qenë duke vendosur një barkë patrulluese në Liqenin e Ujmanit. Sipas...

Makina përplaset me motorin në Vlorë, 37-vjeçari përfundon në spital në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në në aksin rrugor Babicë-Qishbardhë. Bëhet me dije se një automjet tip "Benz" me drejtues shtetasin...

Sherr mes vlonjatëve, dy burra zihen në mes të rrugës për një vend parkimi

Një sherr për një vend parkimi është shënuar ditën e sotme në Vlorë. Bëhet me dije se shtetasi R. Xh., 41 vjeç, banues në Vlorë,...

Shkëndija elektrike shkakton zjarr në një pallat në ndërtim në Tiranë, digjen disa panele dhe një makinë

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në afërsi të një pallati që po ndërtohet, për shkak të një shkëndije elektrike. Për pasojë janë djegur...

Zjarr në Krujë pranë kalasë, rrezikohen disa banesa

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në ne lagjen Meçe te Krujës në afërsi te kalasë. Bëhet me dije se zjarri po...

Pas tragjedisë në Himarë, policia kufitare aksion në bregdet, merren për verifikim 125 “Jet ski” dhe 75 gomone

Prej disa ditësh vijon operacioni në të gjithë vijën bregdetare, nga Velipoja në Ksamil, për rritjen e parametrave të sigurisë në plazhe. Gjatë 4 ditëve...

“Serbë si jeni? Ju përshëndes nga Kievi”, deputeti ukrainas dorëzon rezolutë në Kuvend për njohjen e Kosovës

Një deputet ukrainas ka dorëzuar në Kuvendin e Ukrainës një rezolutë për njohjen e Kosovës. Deputeti Oleksiy Goncharenko është shprehur se Ukraina ndan vlerat perëndimore...

Ljamet e fundit