Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Arrestohet “korrieri” shqiptar i drogës në Itali, i gjendet 1 kilogram kokainë, ja ku e kishte fshehur

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi i janë gjetur 1 kilogramë kokainë. Sipas mediave vendase mësohet se shqiptari identiteti i të cilit ende nuk dihet ndodhej pranë qendrës tregtare të Puntadiferros. Pasi ai doli nga makina, ishin efektivët e policië ata të cilët konstatuan se i riu fshehu dy pako të dyshimta brenda xhaketës sës tij.

Policëte ndaluan për një kontroll rutinë dhe gjetën të fshehura poshtë xhaketës dy dozat e kokainës. Agjentët më pas kontrolluan edhe makinën për t’u siguruar që nuk kishte drogë tjetër.

Brenda një zgavre të montuar në makinë karabinierët arritën të gjenin dhe sekuestronin 1 kilogram kokainë.

Shqiptari me banim  të paligjshëm në Itali u arrestua në flagrancë dhe më pas u dërgua në burg.

Më shumë