Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
6.2kmh
0 %
Die
25 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Arkiva

 Pakistanezi i rrëmben çantën me para kambistit, kapet nga policia në Sarandë

Policia e Sarandës është përballur me një situatë të papritur, pasi një i ri nga Pakistani ka rrëmbyer çantën me para të një kambisti...

Shqiptari i Kosovës gjendet i vdekur në Serbi

Një shtetas i Kosovës është gjetur i vdekur në territorin e Serbisë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Punëve të Jashme dhe...

Çmime marramendëse dhe luks pa fund, jahtet e ekspozuara në Monaco Yacht Show të këtij viti

Gjatë ditëve në vijim, emrat më të mëdhenj të sektorit ndërkombëtar të jahteve luksoze do të mblidhen për të dëshmuar pamjen e jashtëzakonshme të...

Ukraina pretendoi se e vrau, Rusia publikon videon shëndosh e mirë të komandatit të flotës

Ukraina pretendoi të hënën se ka vrarë komandantin e Këmbësorisë ruse në Detin e Zi, Viktor Sokolov gjatë sulmit në Sevastopol, ndërkohë Ministria ruse...

Hoxha dhe Zveçla tregojnë detaje për aksionin në Manastir, sa armë e municione u gjetën

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Zveçla kanë bërë bilancin e armëve dhe municioneve të sekuestruara...

LIVE/ Dha jetën për atdhe, nis ceremonia për varrimin e Afrim Bunjakut

Ka nisur në Vushtri të Kosovës, ceremonia për përcjelljen në banesën e fundit të efektivit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga serbët të...

Flakët e zjarrit përfshinë “Deutsch Color”, reagon themeluesi dhe drejtuesi i Delta Group

Fabrika e bojërave “Deutsch Color” në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas, u pushtua mbrëmjen e së shtunës nga flakët e zjarrit. Lidhur me këtë ngjarje...

Vrasja e policit në Veri, Lajçak: Palët të rikthehen menjëherë në dialog

I ngarkuari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak  ka dënuar sulmin ndaj policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku dhe u plagosën...

Tjetër paketë ndihme, Kanadaja jep 650 milionë dollarë për Ukrainën

 Kanadaja do të sigurojë 650 milionë dollarë shtesë (452 ​​milionë euro) në ndihmë ushtarake për Ukrainën gjatë tre viteve të ardhshme. Lajmi u bë i ditur nga...

Begaj takim me Borrel në samitin e OKB: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

Presidenti Bajram Begaj mori pjesë këtë të martë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i njohur si Samiti për...

Lajmet e fundit