Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Angela Martini: Si e dalloj kur një mashkull mund të jetë i dashuri im dhe ja çfarë duhet të kuptojnë femrat

Lajme të ngjashëm

Si leksione dashurie përngjajnë përgjigjet e yllit Angela Martini në një intervistë për Who me Eraldo Rexhon. Modelja rrëfen se si e dallon kur një mashkull mund të bëhet i dashuri i saj, si del nga një marrëdhënie, sa mirë i njeh meshkujt dhe se çfarë duhet të dinë të gjitha vajzat.

Angela, në një sallë të mbushur plot me meshkuj, e dallon dot ti atë që mund të jetë i dashuri yt, apo ke nevojë të krijosh shoqëri me të në fillim?

Unë e dalloj këtë gjë që në fillim. Nuk ka ndodhur kurrë që dikë ta kem pasur në fillim shok dhe më vonë të kemi përfunduar të dashur. Për të pasur një marrëdhënie është shumë e rëndësishme kimia. Sigurisht, edhe paraqitja për mua do të thotë shumë. Fakt është që të gjithë të dashurit e mi janë më të rinj ose moshatarë me mua, më i madhi me të cilin kam pasur një marrëdhënie ka qenë 36 vjeç. Ajo që më tërheq më shumë është kur një mashkull di si të trajtojë, dashurojë dhe respektojë një femër.

Nuk e di pse, por kam një përshtypje që ti kur e mbyll një marrëdhënie, vendos të mos vuash. Si ia del?

Po, është e vërtetë. Jam eksperte në këtë fushë dhe të gjithë ma bëjnë këtë pyetje: familjarët, miqtë. Disave madje u dukem si aliene. Por mendoj se ka të bëjë shumë me personalitetin tim. Kur unë dua dikë, jam sa e përfshirë emocionalisht aq edhe e logjikshme, pra, nuk përfshihem vetëm me zemër. Në momentin që e dua dikë, ai duhet të më besojë që e dua shumë. Ama, kur mbaron, mbaron dhe pikë. Nëse do ta doja diçka, do të luftoja për të, nuk do ta lija të mbaronte. Më pëlqen të eci përpara, sepse e dua dashurinë dhe jetën.

Pra, ti mendon që njerëzit dashurojnë disa herë në jetë?

Unë besoj te marrëdhëniet “No rules” (Pa rregulla) dhe mbi të gjitha besoj që nuk ka të vërtetë absolute. Mendoj që e vërteta ndryshon. Ajo që ishte e vërtetë dje, nuk është sot. E njëjta gjë ndodh edhe me dashurinë. Gjithsecili prej nesh duhet të shkruajë librin e tij të dashurisë dhe nuk ka pse të ketë rregulla në të. Unë besoj që ka njerëz të cilët gjejnë dashurinë e jetës, sikundër ka edhe të tjerë që nuk e gjejnë. Ka njerëz që më pyesin: “Cilin nga partnerët e tu ke dashur më shumë?” Nuk e di, është njësoj si të më pyesësh kë do më shumë, mamin, babin, apo vëllanë. Unë i dua të gjithë ata, por janë lloje të ndryshme dashurie. Unë mendoj që dashuria është gjithëpërfshirëse dhe gjëja e rëndësishme në dashuri është të mos dëgjoni asnjë, bëni siç ju dikton zemra. Këshilla ime për femrat është: në një lidhje dëgjojini këshillat e shoqeve tuaja, por kurrë mos i merrni parasysh sugjerimet e tyre. Thojeni vetë fjalën e fundit për gjithçka.

A je ndier ndonjëherë e përdorur seksualisht? Ose thënë ndryshe, ke ndier ndonjëherë se një mashkull të ka dashur vetëm për seks?

Jo, sepse unë i njoh shumë mirë meshkujt. Mendoj që unë kam lindur për të pasur në kontroll çdo situatë. Di shumë nga psikologjia e meshkujve dhe këtë duhet ta dijë çdo femër. Unë di gjithashtu që femrat dhe përgjithësisht ato të bukurat, janë të lakmuara nga meshkujt për t’i çuar në shtrat. Në rast se ka femra që nuk e kanë kuptuar këtë, më vjen shumë keq për to. Nëse i jap dikujt mundësi të më afrohet, e bëj sepse më intereson dhe sigurisht që ai bie në dashuri me mua.

Më shumë