Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Andi Bushati: Ja pjesa që zhdukën mediat nga ajo që thashë mbrëmë në emision

Lajme të ngjashëm

Analisti Andi Bushati, një nga zërat më kritikë të medias shqiptare denoncon censurimin në pasqyrimin e fjalës së tij.

Bushati  thotë se mbrëmë mediat kanë zbardhur çfarë tha për Ramën, Metën e Bashën por zhdukën pjesën për Veliajn.

“Isha sot në News 24 në rubrikën Opinion. Dhe si gjithnjë mediat online zbardhën çfarë kritikash kisha për Ramën, Metën, Bashën…vetëm një pjesë ishte zhdukur nga të gjitha mediat. Pjesa ku fola për Velinë dhe ndërtimin e ri që po bëhet tek ish parku i autobuzave..”, shkruan analisti Bushati duke përforcuar kështu zërat që thonë se media po censuron protestën e qytetarëve te ish- parku i autobusave, me “porosi” të kryebashkiakut të Tiranës.

Më shumë