Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Ambasadorja Yuri Kim reagon për protestën e Berishës: E rëndësishme të jetë paqësore

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka komentuar protestën e Partisë Demokratike të thirrur nga ish-kryeministri, “tashmë i shpallur non-grata”, Sali Berisha.

Kim ka thënë se është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, por ka shtuar se e rëndësishme është që protesta të jetë paqësore.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim.

Komentin Ambasadorja Kim e bëri para nisjes së aktivitetit të Dhomës Amerikane të Tregtisë për 246 vjetorin e pavarësisë së SHBA-së.

Më shumë