Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Ali Ahmeti viziton prindërit e Hashim Thaçit

Lajme të ngjashëm

Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zv/kryeministri Artan Grupi, Ahmeti është takuar me prindërit dhe të afërmit e Thaçit.

Pak ditë më parë, në Kosovë ishte dhe vetë Hashim Thaçi, pasi nëna e tij nuk është në gjendje të mirë shëndetësore dhe autoritetet e paraburgimit në Hagë i dhanë leje. Ish-presidenti qëndroi disa orë me familjen e tij në Kosovë dhe u rikthye në qeli, në Holandë.

Më shumë