Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Albin Kurti voton dhe ka një mesazh për qytetarët: Ta shfrytëzojnë këtë moment barazie, do punojmë për fuqizimin e komunave

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka hedhur votën e tij në zgjedhjet që po mbahen ditën e sotme për të zgjedhur kryetarët e komunave.

Në deklaratën e tij për mediat, ai u bëri thirrje qytetarëve që të votojnë dhe ta shfrytëzojnë këtë moment barazie, teksa shtoi se do të punojë në fuqizimin e komunave.

“Sapo ushtrova të drejtën për të votuar. Sot vendosin qytetarët e Kosovës kush do të jenë udhëheqësit e tyre. Inkurajo të gjithë qytetarët, pa dallim, që ta shfrytëzojnë këtë moment barazie. Si Kryeministër, unë bashkë me qeverinë tonë do të punoj e bashkëpunoj shumë ngushtë në fuqizimin e komunave. 4 vite të mbara i presin qytetarët e Kosovës në të gjitha komunat ku jetojnë banojnë dhe punojnë”, u shpreh Kurti jashtë qendrës së votimit.

Më shumë