Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Akuzohet për vrasjen e babë e bir në Elbasan, prokurori dhe avokati i Ardian Çapjas shkojnë në QSUT: ‘Gjyqi’ do t’i bëhet në spital

Lajme të ngjashëm

Ardian Çapja, 53 vjeçari i arrestuar tre ditë më parë nga Forcat Speciale RENEA në Elbasan, do të njihet sot me masën e sigurisë ndaj tij. Ai akuzohet nga Prokuroria se ka urdhëruar vrasjen e babë e bir në vitin 2012, Gentian dhe Nezir Beqiri.

Avokati i Ardian Çapjas, Neshat Thana ka mbërritur në ambientet e Spitalit “Nënë Tereza” ku 53 vjeçari qëndron prej 2 ditësh. Një ditë pas arrestimit ai “u sëmur” dhe u dërgua me urgjencë nga paraburgimi i Elbasanit për në QSUT.

Kreu i fisit Çapja është transportuar në spital pasi ka pasur shqetësime me zemrën dhe ndodhet në reanimacionin e spitalit “Nënë Tereza”. Aty pritet të mbërrijë pas pak dhe prokurori i Elbasanit Ritvan Sukaj, i cili firmosu urdhër-arrestin për Ardian Çapjan dhe nipin e tij Florenc Çapja, ky i fundit në arrati.

Menjëherë pas operacionit, prokurori i çështjes Ritvan Sukaj dhe kryeprokurori i Elbasanit Kreshnik Ajazi janë marrë në mbrojtje nga Policia, pasi janë shprehur se u rrezikohet jeta.

Senca për caktimin e masë së sigurisë për Çapjan do të mbahet në ambintet e QSUT. Nuk dihet nëse pas dhënies së masës së sigurisë, ai do të transferohet në paraburgim apo do vazhdojë të qëndrojë në spital.

Më shumë