Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Akuza e rëndë e ish-ministrit të Brendshëm: Drejtuesit e Policisë kanë marrë 30% të fitimeve nga droga

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj i ftuar në “360 Gradë”, në oraneës, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të drejtuesve të Policisë së Shtetit. Demiraj tha se pavarësisht se drejtuesit e policisë janë denoncuar me zë dhe figurë se marrin 30% nga droga, vazhdojnë të jenë ende në detyrë.

“E gjithë kjo situatë nuk do të kishte arritur deri këtu nëse Rama nuk do të kishte mbështetur këtë vendimmarrje. E vërteta është që drejtues të Policisë së Shtetit janë denoncuar për 30-n dhe vazhdojnë të jenë akoma pjesë e policisë. Është një situatë e rëndë, e vështirë, ku ministri i tij i Brendshëm është i përfshirë. Si Ministria e Mbrojtjes, si Ministria e Brendshme na dalin të përfshirë”, tha Dritan Demiraj.

Më shumë