Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
6.2kmh
0 %
Die
25 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Aktualitet

Skënder Gjinushi propozohet për postin e Kryetarit të Akademisë së Shkencave

Ashtu siç pritej, Skënder Gjinushi është propozuar përsëri në postin si kryetar i Akademisë së Shkencave. Propozimi është firmosur nga tre akademikët, Nestor Thereska,...

Operacion i madh antidroge në Itali, mes 8 të arrestuarve edhe shqiptarë

Një operacion i madh antidroge është zhvilluar nga Policia italiane, ku kanë rënë në pranga tetë persona. Sipas raportimit të medieve italiane, mes të...

Shqiptarja bie pre e mashtrimit, “kontabilisti” grek i zhvat 9 mijë nga llogaria e bankare

Një 35-vjeçare shqiptare ka rënë pre e mashtrimit. E reja e cila jeton në Rodos ishte viktimë e një  mashtrimi nga një i panjohur...

Ambasada e SHBA thirrje prokurorëve: Janë 3 vende vakante në SPAK, aplikoni!

Selia diplomatike e Amerikës në Tiranë, ka ndarë thirrjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për të gjithë prokurorët e interesuar që të aplikojnë...

“Më ka humbur burri”, 22-vjeçarja shkon e alarmuar në Policinë e Korçës

Një 29-vjeçar nga Korça është zhdukur pa lënë gjurmë nga banesa dhe nuk është kthyer më. Ka qenë bashkëshorja e tij, shtetasja A.H,që ka bërë...

Çarja e tubit të gazit në Shkozë, zjarrfikësit e mbajnë nën kontroll me ujë, hetime për karburantin në mes të lagjes

Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë në kohë rekord dhe kanë mundur të ndalojnë përhapjen e gazit në ambient në zonën e Shkozës në Tiranë, aty...

Shiste kanabis pranë shkollave, prangoset 23-vjeçari në Laprakë (EMRI)

Një 23-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi u kap duke shitur kanabis pranë një shkolle në Laprakë. Mësohet se është arrestuar...

Çahet tubi i gazit në një karburant, Policia bllokon urën e Shkozës dhe evakuon banorët

Banorët e zonës në rrugën "Sadik Petrela" në Tiranë janë evakuuar nga Policia dhe qarkullimi në urën e Shkozës është bllokuar, për shkak të...

Familja nga Fieri që u kap me gjysëm ton kokainë, mediet greke: 50-vjeçari, “koka” e biznesit të drogës (EMRAT)

Një biznes familjar droge është shkatërruar nga një operacion i Policisë greke mbrëmjen e së enjtes në Selanik. Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar 585...

Agjentët e BKH në Universitetin Bujqësor, sekuestrojnë celularët e rektorit, tre dekanëve dhe shefit të Financës

Universiteti Bujqësor në Kamëz raportohet se është institucioni i radhës që përfshihet në "lupën" e SPAK dhe Byrosë Kombëtare të Hetimit. Mediat raportojnë se...

Lajmet e fundit