Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Aktualitet

EMRI/ Pranga 44-vjeçares në Përmet, nuk kallëzoi abuzimin e vajzës së saj të mitur dhe mashtroi një të huaj duke i marrë para online

Sadete Rakipi, 44-vjeç është arrestuar këtë të diele në Përmet pasi ishte shpallur në kërkim për moskallëzim të krimit për abuzimin e një vajze...

Njerëzit e drejtësisë në shënjestrën e Laert Haxhisë, Manjani: Shokuese!

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas rrëfimit tronditës të së penduarit të drejtësisë Artan Tafani i cili tha se tre persona të drejtësisë kanë...

Arrestimi i Aldi Mustafës, Policia jep detaje: Ishte nisur për të bërë vrasje! Iu sekuestrua armë me silenciator

Në prangat e Policisë së Durrësit ditën e djeshme ra Aldi Mustafa, 37-vjeçari i cili ishte nisur për të bërë një atentat. Përmes një...

Shpërthimi i tubit të gazit në Shkozë, në pranga adiministratorët e karburantit dhe shoferi i autocisternës

Policia ka arrestuar administratorët e karburantit që u përfshi dje nga flakët në Shkozë, si dhe drejtuesin a automjetit autocisternë. Autoritetet njoftojnë se këtë të...

Drejtësia në rrethin e kuq të Laert Haxhiut! Tafani i zbulon “fiksimin” për të ekzekutuar prokuroren e SPAK, Dumani merr masa

Doloreza Musabelli, një nga prokuroret e SPAK, ishte vënë në shënjestër të grupit të Laert Haxhiut. Ky fakt u bë me dije gjatë dëshmisë...

Tetori rozë, ministrja e Shëndetësisë thirrje grave dhe vajzave: Përfitoni nga programi i mamografisë falas në të gjithë vendin

Në nisje të muajit të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu u është drejtuar me një videomesazh...

Zonja e Parë për “Tetorin Rozë”: Moment për reflektim, bashkë edhe në këtë sfidë të jetës

Bashkëshortja e Presidentit Bajram Begaj, Armanda Begaj, i bashkohet  "Tetorit Rozë" , në ndihmë të grave dhe vajzave të cilat vuajnë nga kanceri i...

“Mos hezito, kontrollohu!” Tetori rozë, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në të gjithë botën, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm,...

Si do të jetë moti sot

Këtë të dielë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme, falë masave ajrore relativisht te thata. Moti do të jetë me alternime...

Flet babai i pronarit të biznesit ku ndodhi ngjarja tragjike në Greqi

Një shqiptare ka humbur jetën në mënyrë tragjike një natë më në Patra, Greqi.  Sipas raportimit të medieve greke, 50 vjeçarja e quajtur Ana...

Lajmet e fundit