Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Aktualitet

Mbërrin në Shqipëri kontigjenti i FSK, në ndihmë të situatës

Mbërrin nga Kosova kontigjenti i Forcave të Sigurisë së Kosovës. Kontigjenti i FSK i cili është dërguar me vendim qeverie pritet të ndihmojë në...

Përmbytjet/Panariti: Blegtorët do të dëmshpërblehen nga shteti

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka qenë sot për të inspektuar situatën e përmbytjeve në fshatrat e Fierit. Panariti ka siguruar që të gjithë...

Fier, zbulohet magazina me mallra të skaduara

Një magazinë me mallra të skaduara është zbuluar sot në qytetin e Fierit. Magazina është zbuluar nga Sektori i Antikrimit Ekonomik. Mësohet...

Dokumenti ekskluziv/ Rama firmosi në 12 dhjetor për emergjencat, jo në 28 janar

Deklarata e Ministrisë së Brendshme, ditën e djeshme  

Kodheli në Bruksel : Po investigojmë implikimin e majorit në trafikun e drogës

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka bërë nga Brukseli një deklaratë për mediat. Ajo tha se Shqipëria njeh kufijtë që njeh edhe NATO e...

Vlorë/ Policia, bllokon 3 automjete që përdoreshin për transport publik

Policia e Vlorës,  në zbatim të planit të masave për kontrollin dhe disiplinimin e mjeteve të transportit publik ka bllokuar  3 automjete tip autovetura...

Banda e tritolit/ Gjykata, fletë-thirrje për ish-deputetin e PD, Ardian Kollozi

Ka përfunduar sot seanca gjygjësore për Julian Sinanaj (i cilësuar si vrasës me pagesë) i cili, akuzohet për vrasjen e peshkatarit Sokol Veizaj si...

Rama viziton Selevecin: “Punë kolosale e strukturave”

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Vlorë, ku ka vizituar argjinaturën e Selevecit dhe situatën e përmbytjeve aty. Rama ka ritheksuar se edhe...

7 ditë pas përmbytjeve Beqja në Vlorë: Do groposim bagëtitë e mbytura

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja ka shkuar sot në Novoselë të Vlorës, 7 ditë pas përmbytjeve, për të inspektuar situatën e krijuar aty nga...

Aksident në Bërxullë, vdes kalimtari

Një aksident ka ndodhur në Bërxullë të Tiranës para pak minutash. Si pasojë e përplasjes nga makina mbeti i vdekur në vend, kalimtari që...

Lajmet e fundit