Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Aktualitet

Premtoi 1 milion euro për fitoren e Shqipërisë, a do e mbaj premtimin biznesmeni kosovar?

Mediat në Shqipëri dhe Kosovë, por edhe ato të huaja pasqyruan më 13 tetor të 2014 një deklaratë të një biznesmeni shqiptar Besnik Benz,...

Ekskluzive/ Andi Lila: Gruan e kisha shtatzënë. Kur më pa në fushë në Beograd duke u zënë, e çuan në spital

Cili ishte njeriu më i afërt që pasi pa skenën tuaj në televizor u tremb dhe u përpoq të lidhej me ju? Më...

KLD propozon emrat për 3 vendet vakante në Gjykatën e Krimeve të Rënda

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, i ka propozuar sot Presidentit të Republikës tre kandidatura për vendet vakante në Gjykatën e Krimeve të Rënda. ...

“Vodafone” vlerësohet për kontribut në fushën e pergjegjshmërisë sociale

Për të dytin vit radhazi, Rrjeti Shqiptar i Përgjegjshmërisë Sociale organizoi ceremoninë e ndarjes së çmimeve për kompanitë e dalluara për kontributin e tyre...

Rovena Stefa e kap me dorë, për inatçijet

Këngëtarja Rovena Stefa duket se ka bërë xheloze shumë femra pas publikimit të videoklipit dhe belfie-t të shumë diskutuar. Por Rovena i...

Ja çfarë del në “Google” kur kërkon për Gianni De Biasi-n

Megjithëse nisi si humor, pas marrjes së shtetësisë shqiptare nga trajneri i kombetares Gianni De Biasi, duket se versioni shqiptar i emrit tashmë është...

Vendimi i CAS, jehonë edhe në mediat prestigjoze ndërkombëtare

Vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit për ndeshjen Serbi- Shqipëri është pasqyruar gjerësisht edhe shumë nga mediat prestigjoze ndërkombëtare. Agjensia prestigjosze amerikane...

Shqipëria fiton 3 pikë por duhet të paguajë 100 mijë Euro për dronin në Beograd

CAS ka vendosur 3 pikët në favor të Shqipërisë por duket se kjo e ka një “haraç” nga pas. Ne do...

Olsi Rama, i akuzuari nga autoritetet serbe për ngritjen e dronit: Fitues moral, por edhe real

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama i cili u akuzua nga autoritetet serbe se ishte ai ideatori i Dronit që u ngrit në...

Shqipëria fiton 3 pikët me Serbinë, gjykata në Lozanë sapo dha vendimin

Shqipëria fiton tre pikët me Serbinë. Gjykata e Lozanës sapo ka vendosur të japë 3 pikët për Shqipërine, pas problemeve që ndodhën ne ndeshjen...

Lajmet e fundit