Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Aktualitet

Makina del nga rruga në Vlorë, dërgohet me urgjencë në spital një grua

Një aksident është shënuar në aksin rrugor Vlorë-Kuç, ku një 42-vjeçare ka përfunduar në spital. Bëhet me dije se shtetasi I. L., 52 vjeç, duke...

19-vjeçarja shqiptare goditet me thikë në Selanik

Një 19-vjeçare nga Shqipëria është goditur me thikë në këmbë nga një burrë në Selanik, në një park në zonën e Sykes. Ngjarja ka ndodhur...

Grupi i Laert Haxhiut planifikonte ta ekzekutonte, flet avokati: Unë doja ta mbroja, ai donte të më vriste

Disa zyrtarë të Drejtësisë ishin në “shënjeshtër” të grupit të Laert Haxhiut për t’u eleminuar. Bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregoi se në rrethin...

Zjarret në Fier, Greqia dërgon avionin Canadair në ndihmë për të shuar flakët

Greqia i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë për vatrën e madhe të zjarrit në Pishë Poro të Fierit, duke dërguar një avion Canadair. Ministria e...

Tafani zbuloi planet e grupit të Laert Haxhisë për ta vrarë, Policia merr në mbrojtje prokuroren e SPAK dhe familjen

Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje prokuroren e SPAK, Doloresa Musabelliu. Kjo vjen menjëhere pasi  i pandehuri i drejtësisë Artan Tafani, mes shumë vrasjeve...

Laert Haxhiu “do e hiqte qafe”, Klodiana Lala: Prokurores po i përgatisnin atentat, KLP duhej të mblidhej menjëherë

I pandehuri i drejtësisë Artan Tafani, mes shumë vrasjeve të tjera, ka hedhur dritë dhe mbi planet që grupi i Laert Haxhisë kishin përgatitur...

Lihet në burg banda e Laert Haxhiut, mes tyre edhe Artan Tafani që zbërtheu krimet

Janë lënë në burg të arrestuarit si pjesë e bandës së Laert Haxhiut. Grupi ka dalë ditën e sotme para Gjykatës së Shkallës së...

Masivi i gurëve godet minatorin, niset me urgjencë drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Martanesh të Bulqizës, ku një minator ka mbetur i plagosur. Sipas njoftimit të unformave blu mësohet se...

Sherr me grushta në QSUT

Një sherr ka ndodhur në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se dy persona kanë goditur me grushte dy...

Zjarri prej 6 ditësh në Fier, Balla në terren: Kemi kërkuar ndihmën e BE

Një zjarr i madh ka rënë në pyllin Pishporos në Fier dhe Darëzezë i cili ka marrë përmasa të mëdha disa ditësh aktivitet. Mësohet se...

Lajmet e fundit