Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Aksidentohet autobusi i Freskut në Tiranë, përfundon në hyrjen e lokalit (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Një tjetër autobus është aksidentuar ditën e sotme në Tiranë. Bëhet fjalë për autobusin e zonës së Freskut, i cili siç shihet nga pamjet e mëposhtme, ka humbur kontrollin, duke përfunduar në pjesën e përparme të një lokali.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.  Theksojmë se kjo është e disata herë që autobusat në Tiranë përfshihen në aksidente.

Video e marrë nga JOQ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)

Kujtojmë se një autobus i linjës “Green line” u aksidentua në zonën e “Shallvareve”, pa muaj më parë ku mori para disa mjete, duke shkaktuar disa të plagosur. Ndërsa një vit më parë autobusi “Green Line” i linjës së “Unazës” u përplas me një makinë dhe përfundoi në lumin e Lanës.

Në atë kohë u plagosën pesë qytetarë dhe urbani përfundoi në lumin Lana bashkë me shoferin e një makine tjetër, të cilin autobusi e mori përpara. Paraprakisht, u raportua se urbani kishte marrë shpejtësi vetë dhe nga xhirot shkaktoi aksident e përfundoi në lumë.

Më shumë