Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Aksident masiv në Itali, përplaset autobusi dhe 5 makina, ka viktima

Lajme të ngjashëm

Një aksident masiv është shënuar herët mëngjesin e sotëm në Itali, ku është përfshirë një autobus dhe 5 makina.

Mediat italiane deri më tani raportojnë për 1 viktimë dhe 14 të plagosur. Aksidenti ka ndodhur në autostradën Napoli-Canosa.

Nuk dihet ende se në çfarë rrethanash ka ndodhur ky aksident tragjik në Itali. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur ambulancat dhe zjarrfikëset të cilat po nxjerrin nga autobusi pasagjerët që nuk kanë mundur të dalin nga mjeti.

Autoritetet italiane po punojnë për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.

Më shumë